Sluneční Zápisník - Únor 2015

V češtině nemáme termín pro dívání do Slunce jako pro metodu ve světě známou pod termínem sungazing. Tento měsíc jsem dostala vnější podnět a vznikl nápad české slovo vymyslet. Díky  nápaditosti druhých jsme přišli s návrhem termínu Slunobraní. Slunobraní,je velmi podobné slovu vinobraní.Pod Sluncem zraje dobré víno. I my pod Sluncem zrajeme. Zrajeme duchovně.

Od minulého měsíce jsem přestávala spát. Stačilo mi spát cca 3-4 hodiny denně a usínala jsem až kolem páté nebo sedmé ráno. Některé noci jsem nepotřebovala spát vůbec. Psychicky jsem se cítila svěže,jen fyzicky jsem potřebovala ještě odpočívat a když jsem si alespoň na dvě nebo tři hodiny nelehla,bolely mě nohy a klouby.Také mě přepadla ostrá bolest kyčle,která trvala 24 hodin a pak jak rychle přišla,tak rychle odešla. Nyní opět potřebuji více spát. Spím třeba i 10 hodin. Cítím to jako vyrovnávání a přenastavení se na nové energie které na Zemi přicházejí,což je pro fyzické tělo trošku náročnější záležitost. Velmi pomáhá 100% veganská raw strava.

3.2.2015  -  30 minut při západu Slunce
Slunce otevřelo téma „celistvost“, jejíž podstatu jsem jsem začala prociťovat. Každopádně to bude mimo jiných tématem letošního roku a o krok vědomější prací co se kroků k celistvosti týče.

4.2.2015 -  20 minut slunobraní na Provodově
Dnes jsme vyrazily s Abby na Provodov pro vodu. Bylo oblačno a mně nenapadlo,že hodinu před západem Slunce se Slunce objeví a bude možné se do něho dívat. Někdy mám pocit,že se mnou šprýmuje,hvězda naše :))). Nevzala jsem si ani foťák,což mě moc mrzí,jelikož ten západ byl naprosto skvostný. A protože jsem se nacházela v kopcích a Slunce zapadalo za les,vylezla jsem na posed a užívala si západu ještě pěknou chvíli,než Slunce ten den zmizelo úplně.

6.2.2014 -  cca 25 minut při západu Slunce 

7.2.2015 -  cca 35 minut slunobraní při západu Slunce
Na všech hodinkách mi odešla baterka. Cítila jsem to jako jasnou výzvu k tomu,již  hodinky nepoužívat a dokonce jsem i dvakrát dívala do Slunce intuitivně. Pak jsem se ale rozhodla čas přece jen měřit pro druhé,aby získali představu jak dlouho je možné dívat se do Slunce a nebát se poškození očí.

12.2.2015 -  25 minut při západu Slunce
Dnes jsem psala lednový sluneční zápisník. Bylo od rána oblačno,ale jak jsem zápisnník dopisovala a dávala ho na stránky,v plné své parádě vysvitlo Slunce. A právě tak akorát,kdy se do něho dalo pohodlně dívat.

13.2.2015  25 minut – při západu Slunce
Od rána jsme měli čisté nebe a  Slunce svítilo co mohlo. I předpověď na další dny hlásí jasno a slunečno. Období podzimu a zimy bylo intenzivní co se práce na sobě týče. Nyní je to jako by Slunce spustilo své zlaté ruce na Zemi a pomalu nás vytahovalo z hloubin na hladinu.
První věc,která se nedala se vstupem do nového roku přehlédnout je rychlost manifestací. Slunce pomáhá udržet mysl čistou a pozitivní,což se v takových okamžicích náramně hodí

16.2.2015 – 30 minut při západu Slunce

17.2.2015 - 40 minut při západu Slunce

20.2.2015 – 35 minut při západu Slunce
Dnes jsem prováděla léčitelskou práci na paní,která mě o to požádala.Po období všemožných očist,kterými jsem během podzimu a zimy prošla mě tato práce úplně pohltila.Toto je to,co mě baví nejvíce.Je to stav, kdy se cítím šťastná a nevnímám tuto činnost jako práci. Miluji tu podporu Slunce,dávající této činnosti extra náboj.
Léčit nebo podporovat druhé může při slunobraní každý. Jedná se o to,že z pole možností vyberete tu kterou si přejete,aby se manifestovala. Potom provádíte její vizualizaci,při které se dostanete do stavu,při kterém se už vámi vybraná možnost děje.Intenzivně zapojíte své pocity a emoce do prožitku vybrané možnosti.Přitom hledíte do Slunce.Může se vám stát,že osobu kterou tímto pomáháte léčit ucítíte nebo uvidíte stát vedle sebe a propojíte se s její vyšší podstatou.Je velmi důležité aby tato osoba o vašem léčení věděla,chtěla a věřila tomu,že se může vyléčit. Jinak vytváří „energetickou bariéru“,díky které se možnosti léčení uzavírá.

 

 

 

Autor článku a fotografií: Martina Menšíková
www.slunecnabrana.eu
Tento článek lze nekomerčním způsobem šířit v originální formě s uvedením jména autora a aktivním odkazem na stránky www.slunecnabrana.eu a všemi dalšími uvedenými aktivními zdroji, včetně této poznámky.